20 dziwnych zachowań psów i ich znaczenie

Wiemy, że naprawdę kochasz swoje psy, ale są chwile, kiedy zachowują się w sposób, którego nie rozumiesz, a czasami zachowanie twojego psa może być zabawne, krępujące lub po prostu trzeba je sfilmować.

Porozmawiajmy o 20 dziwnych zachowaniach i ich znaczeniu :

1. Dlaczego psy kopią ?!

Psy kopią w twoim podwórku z kilku powodów, mogą zakopać zabawki lub kości, aby chronić je przed innymi drapieżnikami, mogą nawet kopać, aby się ochłodzić w upalny letni dzień, ciężarne suki mogą wykopać dziurę jako gniazdo, aby stworzyć dom dla jej szczenięta … ale przez większość czasu psy kopią, aby złagodzić nudę lub po prostu dla zabawy.

2. Dlaczego psy ciągną pośladki po ziemi ?!

To nie jest takie zabawne i nie powinno być uciążliwe, Twój pies ciągnący swój tyłek po ziemi jest również nazywany „hulajnogą” i prawie zawsze jest oznaką, że coś drażni twojego psa, jak infekcja, zapalenie lub robaki.

Psy mają worki odbytu znajdujące się po obu stronach grzbietu, które zawierają pachnącą ciecz.Te worki odbytu mogą zostać zablokowane, zaognione lub mieć ropnie, dlatego psy zaczynają się kołysać, jest to ich próba złagodzenia bólu i dyskomfortu, twój pies może również spróbować polizać dotknięty obszar, aby poczuć się lepiej.

3. Dlaczego psy ziewa ?!

Większość ludzi ma tendencję do myślenia o ziewającym psie jako zmęczonym, ale zwykle tak nie jest, ponieważ ziewanie psów jest formą komunikacji, psy ziewają, gdy czują się niespokojne, na przykład gdy “ znajdują się w nowym środowisku lub są otoczone ” przez inne psy. , zobaczysz to zachowanie częściej u szczeniąt, gdy przebywają w pobliżu nieznanych psów.

Psy ziewają również, aby zasygnalizować, że nie stanowią zagrożenia, jeśli zbliża się zwierzę lub osoba, pies może odwrócić wzrok i ziewać, w ten sposób pies mówi, że czuje się zagrożony lub niespokojny, ale nie będzie atakował psów, używając tego typu mowy ciała generalnie służy unikaniu konfliktów.

Psy mogą również ziewać, gdy są skarcone przez człowieka lub w innych stresujących sytuacjach, ziewanie jest również sposobem dla psów na stłumienie ich entuzjazmu, na przykład gdy zdejmujesz smycz, aby je wyprowadzić.

4. Znakowanie moczu

Niektóre psy wysyłają znak oddając niewielkie ilości moczu na pionowe powierzchnie, zwykle podnosząc łapę, psy używają moczu do zaznaczania obszarów, które uznają za swój znak i terytorium, dzięki temu inne psy wiedzą, że obecny jest mocz, oznacza to również stan rozrodczy pies i ich klasyfikacja, zarówno samce, jak i samice mogą oznaczać mocz. psy, które nie są spryskane lub wykastrowane, mają większe szanse na zdobycie punktów niż te, które są.

# Przejdźmy do następnej strony : więcej wyjaśnień na temat zachowania twojego psa #